Legenda polskiego rocka i jarocińskich Festiwali.

 

Obecnie z LESZKIEM NOWAKIEM - pierwszym w historii wokalistą Sztywnego Pala Azji, którego głos usłyszeć można we wszystkich naszych przebojach pochodzących z pierwszych studyjnych płyt. Od lipca 2015 uczestnicząc w koncertach zespołu lub organizując je zobaczycie i usłyszycie na scenie właśnie Leszka.

W miarę swoich możliwości związanych z terminami koncertowymi grupy T. Love towarzyszyć na scenie będzie nam również PAWEŁ NAZIMEK - pierwszy basista i współzałożyciel Sztywnego Pala Azji.

Na koncercie grupy do usłyszenia m.in. przeboje: "Wieża radości, wieża samotności", "Spotkanie z...", "Kurort", "Nieprzemakalni" i "Łoże w kolorze czerwonym", a także nie mniej przebojowe utwory z płyty najnowszej.

Koncert tej grupy doskonałym pomysłem na imprezę z udziałem młodej duchem publiczności, a w 2016 obchodzić będziemy XXX lecie zespołu!


AKTUALNOŚCI

Nysa, 7 listopada   31-10-2015

Drodzy fani Sztywnego Pala Azji z Nysy i reszty opolszczyzny! Przepraszamy za zamieszanie, nasz koncert w Nysie w sobotę 7 listopada jednak ODBĘDZIE SIĘ! ZAPRASZAMY tym bardziej, że wstęp wolny: https://www.facebook.com/events/911102172299721/

Sztywny Pal Azji - czas na zmiany   01-07-2015
Drodzy Państwo, Fani zespołu Sztywny Pal Azji!

Informujemy Was, iż z początkiem lipca zespół wznawia regularną, koncertową i wydawniczą, współpracę z Leszkiem Nowakiem - pierwszym w historii wokalistą Sztywnego Pala Azji, którego głos usłyszeć można we wszystkich naszych przebojach pochodzących z pierwszych studyjnych płyt. Od tej pory uczestnicząc w naszych koncertach lub organizując je zobaczycie i usłyszycie na scenie właśnie Leszka.

W miarę swoich możliwości związanych z terminami koncertowymi grupy T. Love towarzyszyć na scenie będzie nam również Paweł Nazimek - pierwszy basista i współzałożyciel Sztywnego Pala Azji.

Bartkowi Szymoniakowi za spędzone wspólnie: w studio i na scenie, w trasie i w hotelu siedem lat (w 2008 płyta "Miłość jak dynamit") serdecznie dziękujemy i życzymy pełnej sukcesów solowej kariery, pozytywnego przyjęcia przez publiczność i media wydanej właśnie płyty "Miliony oszukanych dziewcząt i chłopców", licznych koncertów. Do zobaczenia na koncertowych szlakach!

Jarek, Ciapek, Wojtas, Carlo, Marcin, Marek
"Europa i Azja" w Trójce   29-11-2014
To już jutro! Serdecznie zapraszamy na koncert Sztywnego Pala Azji "Europa i Azja" w wykonaniu historycznego składu zespołu: Kisiński/Nowak/Ciaputa/Nazimek do studia im. Agnieszki Osieckiej (Warszawa, ul. Myśliwiecka 3/5/7) i przed odbiorniki radiowe - zaczynamy ok. 20.05 na falach Trójki.
Koncert wspiera Powiat Chrzanowski - www.powiat-chrzanowski.pl
Top Wszech Czasów w Trójce   05-11-2014
W radiowej Trójce ruszyło głosowanie kolejnego TOPu WSZECH CZASÓW! Tym razem w zestawieniu nie tylko z polskimi przebojami. Sztywny Pal Azji reprezentowany jest przez dwa utwory: "Spotkanie z..." i "Wieża radości wieża samotności". Zapraszamy do głosowania na TE utwory :)
http://lp3.polskieradio.pl/topglosowanie/
W Radio Świdnik nasz wywiad   30-10-2014
Podczas Europejskiego Festiwalu Smaku w Lublinie (5 września) udzialiliśmy wywiadu dla Radia Świdnik. Zapraszamy do odsłuchu: http://www.radio.swidnik.net/content/wywiad-z-zespo%C5%82em-sztywny-pal-azji
Głosujcie - w Radio Białystok   09-09-2014
http://www.radio.bialystok.pl/listaprzebojow/index/k/8/
Utwór "Na moim strychu" do usłyszenia także i w Radio Białystok. Można na niego głosować w liście przebojów tej stacji - na razie w "poczekalni", więc liczymy na Wasze głosy!
Głosujcie   07-08-2014
"Na moim strychu" - nasza nowa piosenka nagrana z Leszkiem Nowakiem w zestawieniu do głosowania Wietrznego Radia w Chicago i Polskiego Radia Białystok. Zapraszamy do oddania głosu!
http://www.wietrzneradio.com/glosowanie.asp
http://www.radio.bialystok.pl/listaprzebojow/index/k/8/
Nowa piosenka Sztywnego   07-07-2014
Zapraszamy, zapoznajcie się z naszą nową piosenką - "Na moim strychu" z (UWAGA!) Leszkiem Nowakiem na vocalu zapowiada zaplanowaną na koniec roku trasę "Sztywny Pal Azji - pierwszy skład - gra pierwszą płytę Europa i Azja"
https://www.youtube.com/watch?v=8_JWh-t2sAE&feature=share
po Opolu   11-06-2014
Koncert Galowy 51. KFPP w Opolu już za nami. Cieszymy się z dobrego przyjęcia nas przez festiwalową publiczność, z możliwości spotkań z innymi artystami za kulisami festiwalu. Dziękujemy Leszkowi za wspólny występ :)
W najbliższą sobotę, 14 czerwca, zobaczyć nas będzie można na plenerowej scenie Dni Rudy Śląskiej. ZAPRASZAMY!
Kisiński i Nowak dziś w Chrzanowie   06-06-2014
Jarek Kisiński wraz z Leszkiem Nowakiem wystąpią dziś gościnnie podczas koncertu zespołu Maćka Nowaka "dziękujeMY za Wolność" na placu przed MOSIR w Chrzanowie. ZAPRASZAMY! Więcej informacji: http://chrzanowski24.pl/wiadomosci-lokalne/chrzanow-na-rocznice-25-lecia-wolnosci-uszyli-flage-zdjecia-04066656
Sztywny Pal Azji w TV   31-05-2014
W środę, 4 czerwca, po godz. 10.50 zobaczyć nas będzie można w programie "Dzień dobry TVN", tego samego dnia po godz. 19.00 w TVP Bydgoszcz transmisję naszego koncertu "live" z Torunia, a 8 czerwca (niedziela) wieczorem podczas transmisji Festiwalu w Opolu. Zapraszamy do oglądania.
KONKURS   25-05-2014
Zespół SZTYWNY PAL AZJI ogłasza konkurs na pierwszy oficjalny teledysk do piosenki " WIEŻA RADOŚCI , WIEŻA SAMOTNOŚCI " , która w tym roku znalazła się na pierwszym miejscu POLSKIEGO TOPU WSZECHCZASÓW radiowej "TRÓJKI ". To nie do wiary , ale ta piosenka nagrana w 1987 roku nigdy nie miała klipu ! Zwycięzcy proponujemy stałą współpracę z zespołem (teledyski , wizualizacje , sesje zdjęciowe itp.) . Kontakt przez FB na priv . Zapraszamy !!!
Zaproszenia na ważne koncerty   20-05-2014
Już niedługo usłyszeć i zobaczyć nas będzie można na deskach 51. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu! Sztywny Pal Azji jedną z gwiazd Koncertu Galowego - w tym roku poświęconego 25 rocznicy pierwszych demokratycznych wyborów. Wyglądajcie nas wieczorem w niedzielę, 8 czerwca!
Dokładnie w rocznicę, 4 czerwca, wystąpimy na toruńskim Rynku na rocznicowym koncercie. Wraz z nami Armia i Haydamaky. Koncerty transmitować będzie TVP BYdgoszcz.
PIERWSZE miejsce 7. Polskiego Topu Wszech Czasów!   20-05-2014
Dziekujemy wszystkim głosującym! Dzięki Wam tytuł największego polskiego przeboju wszech czasów radiowej Trójki przez najbliższy rok należy do "Wieży"! "Wieża radości wieża samotności" w poprzednich latach była blisko podium, teraz znalaza się na szczycie!
Zmiana terminu w Krakowie   08-04-2014
Informacja dnia: ze względów organizacyjnych Finał 6. edycji DachOOFki zostaje przełożony na niedzielę, 13 kwietnia. Zmiany zmianami, ale i tak przyjdziecie, prawda? Liczymy na Was!
Polski Top Wszech Czasów   21-03-2014
Rusza kolejne głosowanie na Polski Top Wszech Czasów. W tym notowaniu od kilku już lat nasza "Wieża radości wieża samotności" utrzymuje wysoką pozycję. Zachęcamy, zagłosujcie i tym razem! Poza "Wieżą" głosujcie też na "Kurort" i "Spotkanie z..."

http://www.polskieradio.pl/9/1277/Artykul/1080685,7-Polski-Top-Wszech-Czasow-%E2%80%93-rozpoczynamy-glosowanie
Jaworzno - koncert sylwestrowy   19-12-2013
Na stronie Urzędu Miejskiego w Jaworznie ukazała się oficjalna informacja o przebiegu koncertu sylwestrowego na jaworznickim Rynku. Poza znanymi wcześniej gwiazdami muzycznymi: Basia Janyga, Universe i Sztywny Pal Azji, potwierdził także udział w imprezie Kevin J. Aiston
http://www.jaworzno.pl/pl/kultura/aktualnosci/1167/noworoczne_odliczanie_czyli%E2%80%B6_sylwester_na_rynku.html
20. Top Wszech Czasów   08-11-2013
http://lp3.polskieradio.pl/topnotowanie/

Trwa głosowanie na 20. Top Wszech Czasów radiowej Trójki. Reprezentacja Sztywnego Pala Azji to "Spotkanie z..." oraz "Wieża radości, wieża samotności". ZAGŁOSUJCIE!
Nowa płyta!   30-09-2013
 "Kolory muzyki" to nowa seria wydawnicza Wydawnictwa MTJ. Otwiera ją płyta z wyborem utworów Sztywnego Pala Azji, od dziś (30 września 2013) w sklepach. Znalazły się na niej:
1.Kurort
2. Nieprzemakalni (I)
3. Łoże w kolorze czerwonym
4. Budujemy grób dla Faraona
5. To jest nasza kultura
6. Jak tess
7. Wieża radości, wieża samotności
8. Spunek
9. Krakowscy artyści
10. Piosenka dla B.
11. Słońce gdy jadę szosą
12. Spotkanie z...
13. Rock'n'rollowy robak
14. Polscy chłopcy
15. Bandyta
16. ...póki młodość w nas
17. Nasze reggae (LIVE)
18. Kissinsky
19. Do you love me?
20. Proces
21. Fiss Pink

Miłego odsłuchu!

Sztywny Pal Azji po latach na Festiwalu JAROCIN!!!   16-07-2013
W sobotnio - niedzielną noc (20/21 lipca) Sztywny Pal Azji wystąpi przed publicznością Festiwalu Jarocin na scenie usytuowanej w MIasteczku Festiwalowym, na polu namiotowym. Zaczynamy grać o 2.00! ZAPRASZAMY!


Sztywny Pal Azji w Mławie   11-07-2013
W sobotę, 13 lipca, zagraliśmy w Mławie, publiczności i organizatorom dziękujemy!

Bartas w drużynie Marcina Gortata!   05-07-2013
19 lipca o godz.19:00 w gdańskiej ERGO ARENIE będzie miał miejsce niezwykły mecz koszykówki, pomiędzy drużyną Marcina Gortata a Wojskiem Polskim, który zakończy coroczne campy MG13. Miło nam Was poinformować ,że wśród zaproszonych przez Marcina artystów znalazł się również Bartas. Wstęp na imprezę jest bezpłatny! Do zobaczenia w trójmieście.

http://mg13.com.pl/wielkie-talenty-nie-tylko-muzyczne/
o folkowych inspiracjach   05-07-2013
Wspomniano o nas w artykule o inspiracjach folkiem w muzyce: http://www.fabrykazespolow.pl/muzycznysukces_nr2/#/17
Zagraliśmy podczas Dni Bobrownik   04-07-2013
29 czerwca, podczas Dni Bobrownik, zagraliśmy w bloku koncertowym wraz z zespołem Wilki. Bartek udzialił wywiadu miejscowej BobrownikiTV: http://www.bobrowniki.tv/aktualnosci-z-regionu/rok-2013/czerwiec/koncert-legendy-polskiej-sceny-rockowej-sztywny-pal-azji-na-tle-wywiadu-julii-moscinskiej-z-wokalista-zespolu-bartkiem-szymoniakiem
Polski Top Wszechczasów 2013 - delikatny spadek   29-05-2013
W ogłoszonym w dn. 1 do 3 maja 2013 6. Polskim Topie Wszechczasów "Wieża radości, wieża samotności" odnotowała delikatny spadek w odniesieniu do wyników sprzed roku. Wówczas 4., a obecnie 6. miejsce. Przed naszym utworem tylko: "Dziwny jest ten świat", "Biała flaga", "Lit do M.", "Nie pytaj o Polskę" i "Autobiografia". Dobre towarzystwo! :)
6. polski Top Wszech Czasów   02-04-2013
Na stronie www.polskieradio.pl/9/201/Artykul/812965,6-Polski-Top-Wszech-Czasow-Za-chwile-ruszy-glosowanie pojawiły się dziś informacje o rozpoczęciu głosowania na 6. polski Top Wszech Czasów. Wśród wielu utworów - nasze trzy, na które możecie zagłosować. Czy po raz kolejny będziemy wyżej? Rok temu "Wieża radości wieża samotności" na miejscu 4.
Wywiad z Ciapkiem   30-03-2013
W najnowszym, marcowym numerze "Perkusisty" wywiad ze Zbyszkiem Ciaputą. Tu do zobaczenia: ulubionykiosk.pl/demo/14-perkusista
Historia pewnej płyty   20-03-2013
TUTAJ odsłuchać możecie zapis "Trójkowej" audycji m.in. z udziałem Jarka Kisińskiego o płycie "Europa i Azja". Zapraszamy!
Vienio "Profil pokoleń"   19-03-2013
W kwietniu ukaże się nowa płyta Vienia zatytułowana "Profil Pokoleń" . Zawierać będzie nowe wersje najważniejszych utworów sceny alternatywnej lat 80/90. Wśród nich także " Spotkanie z.." z naszym gościnnym udziałem. Już dzisiaj polecamy Wam tę płytę .

http://www.cgm.pl/aktualnosci,29226,vienio_w_step_records,news.html
Z ostatniej chwili!   21-01-2013
Gościem specjalnym Sztywnego Pala Azji na koncercie w Tychach 26 stycznia będzie Generał Stilwell - legenda mysłowickiej sceny rockowej. Zapraszamy!
Nasz sklep internetowy   07.01.2013
Miło nam poinformować, że od dziś w zakładce "sklep" rusza internetowa sprzedaż naszych płyt, a niedługo być może i innych gadżetów związanych z zespołem. Życzymy udanych zakupów!
Awans w Topie Wszech Czasów!   
I wszystko jasne! We wczoraj emitowanym Topie Wszech Czasów radiowej Trójki "Wieża radości wieża samotności" zajęła 44. miejsce, poprawiając swą lokatę w stosunku do zeszłorocznego notowania o pięć miejsc. Dziekujemy, zapraszamy na koncerty!
Ty co dziś - Wigilia 2012   
Wszystkim naszym fanom, sympatykom i współpracownikom życzymy udanych, zdrowych i szczęśliwych świąt. Niech dla każdego z Was będą takie, jak być powinny. http://www.youtube.com/watch?v=lFBjTZkzEdU
Trójkowy Top Wszechczasów - trwa głosowanie   
Wciąż można głosować w Trójkowym Topie Wszechczasów. Oddajcie swoje głosy na utwory Sztywnego Pala Azji, by 1 stycznia 2013 przekonać się, na której pozycji znajdzie się nasz przebój. W poprzedniej edycji "Wieża radości wieża samotności" zajęła 49. miejsce wśród polskich i zagranicznych przebojów. Adres do głosowania: http://lp3.polskieradio.pl/
"Wieża" na 4. pozycji!   
http://www.polskieradio.pl/9/201/Artykul/596627,Polski-Top-Wszech-Czasow-bezkonkurencyjna-Biala-flaga-Republiki Tym, którzy głosowali i głos swój na Sztywny Pal Azji oddali, wielkie dzięki! Z roku na rok lepsza pozycja cieszy! W piątym Polskim Topie Wszechczasów: 4 miejsce!
Sztywny Pal Azji w kwietniowym "Teraz Rock"!   
W kwietniowym wydaniu miesięcznika "Teraz Rock" znajdziecie m.in. wywiad z Jarkiem Kisińskim - liderem Sztywnego Pala Azji: http://www.terazrock.pl/aktualnosci/czytaj/Kwietniowy-Teraz-Rock-od-piatku-w-sprzedazy.html
Fiss Pink - nowa płyta   
Już wkrótce ukaże się Fiss Pink - nowa płyta zespołu! Zanim to nastąpi, zapoznajcie się z jej muzyczną zapowiedzią: http://www.youtube.com/watch?v=nJdjtU2A4UQ
trójkowy Top Wszechczasów za nami!   
Za nami kolejny trójkowy Top Wszechczasów. Przez cały dzień 1 stycznia 2012 słuchacze tej stacji delektować mogli się setką najważniejszych utworów świata, wśród nich, na 49. miejscu, "Wieża radości, wieża samotności". Głosującym na ten utwór serdecznie dziękujemy i zapraszamy na koncerty!
"Odnalezione piosenki"   
Ukazała się wyjątkowa składankowa płyta "Odnalezione piosenki" - pamięci Bogdana Łyszkiewicza,lidera zespołu Chłopcy z Placu Broni. Wśród wielu innych nieznanych do tej pory piosenek Bogdana posłuchać możecie także piosenki "Słońce gdy jadę szosą" w naszej interpretacji i wykonaniu. Zapraszamy do słuchania! Także na koncertach...
multimedia