Aktor, kabareciarz, autor książek o Polsce i Polakach.


Wielką popularność w Polsce przyniósł mu udział w programie "Europa da się lubić" i rola sympatycznego Niemca w serialu "M jak miłość".

Był gospodarzem pierwszej serii programu telewizyjnego "Załóż się".

Wydał też książkę "Polska da się lubić" (wydana zaś na początku 2008 r. w Niemczech książka "Viva Polonia" w krótkim czasie stała się bestsellerem przez kilka miesięcy zajmując szczyt listy najlepiej sprzedających się książek wg Spiegla. Promujące książkę na terenie Niemiec występy gromadziły i nadal gromadzą po kilkaset osób publiczności tak polonijnej, jak i niemieckiej).

Obecnie Steffen pracuje nad nową książką dla niemieckiego wydawcy, a swoje występy ogranicza jedynie do imprez firmowych.


AKTUALNOŚCI

Steffen promuje nową książkę   30-07-2013
W ramach promocji książki "Berlin - Warszawa - Express. Pociąg do Polski" Steffen spotyka się z czytelnikami. W sobotę 27 lipa odbyło się autorskie spotkanie w Kazimierzu Dolnym podczas Festiwalu Filmu i Sztuki "Dwa brzegi", we wtorek 30 lipca takie spotkanie odbędzie się w Łebie, a nazajutrz w Bydgoszczy. http://www.tvp.pl/kultura/galerie/wystartowal-festiwal-dwa-brzegi/11915641/steffen-moeller-i-spotkanie-z-ksiazka-berlinwarszawa-express-pociag-do-polski-fot-isobieszczuktvp/11915665
multimedia